Šúpolienky príbeh

Rodinka

Chystáme sa na svadbu

Supolienky mladucha pribeh 

 

Mladucha v bielom závoji s kyticou ruží pred oltárom stojí.

 

Ženích za ňou prichádza, svoje srdce jej dáva.

 

 

 

 

Read more...

Fujara - naša kráľovná

fujaraF U J A R A

 

Fujara - kráľovský hudobný nástroj, zapísaný v zozname UNESCO

Prijmite týchto pár riadkov ako vyznanie kráľovnej slovenských hudobných nástrojov - fujare.

 

 

 

Read more...

Darček zo Slovenska

Typický darček zo Slovenska

Umenie srdcom blog

Rozmýšľate nad výberom typicky slovenského darčeka pre Vašich blízkych alebo návštevu zo zahraničia? Radi Vám poradíme pri Vašom výbere. Sami sme si tým výberom prešli pri rôznych príležitostiach, či už pre rodinu a známych, pre priateľov zo zahraničia, alebo pre hosťovskú zahraničnú rodinu.

Read more...

Majster Pavol z Levoče

Majster Pavol z LevočeMajster Pavol z Levoče

Hospodársky rozmach na prelome 15. a 16. storočia vytvoril priaznivé podmienky pre vývoj umenia na Slovensku. Bolo to obdobie neskorej gotiky, keď Slovensko dosiahlo vrchol svojej vtedajšej tvorby. Jedným z vedúcich miest v oblasti Spiša bola práve Levoča.

Približne okolo roku 1500 sa v Levoči objavuje Majster Pavol, umelec v podstate zrelý a ustálený. Nie je presne známe kde sa narodil, ani odkiaľ prišiel, predpokladá sa len, že pracoval v jednej z juhonemeckých rezbárskych dielní, čo dosvedčuje vplyv tamojších umelcov na jeho tvorbu. Jeho priezvisko nie je známe. Písomných správ o Majstrovi Pavlovi z Levoče nie je veľa. Usadil sa v Levoči, kde mal rezbársku a pravdepodobne aj maliarsku dielňu. O jeho živote nie je k dispozícii veľa správ, keďže mestský archív približne 10 rokov po majstrovej smrti vyhorel.

Read more...

O projekte Umenie srdcom

Umenie srdcom projektProjekt "Umenie srdcom" vznikol v roku 2012 v snahe podporiť ľudí zaoberajúcich sa výrobou produktov s vysokým podielom ručnej práce, kde každý kus je jedinečný originál, do ktorého je vtlačená pečať osobitosti umelca alebo majstra.

Jednotlivých umelcov a remeselníkov si vyberáme na základe nášho vnútorného súznenia, ktoré rozvibruje naše srdce a vykúzli radosť z krásy a remeselného spracovania. Túto radosť sa snažíme odovzdať ďalej prostredníctvom krásnych výrobkov a stránok, na ktorých tieto výrobky prezentujeme.

Read more...

Fair trade
when purchasing our products, you support traditional producers and our effort to find another producers, those production arises from the hearth. Our price making arises from fair condition towards producers and from open relations. Our aim is to support the producers and to widespread joy from offered products.